עו"ד גיא צברי, גבייה, הוצאה לפועל, עורך הדין גיא צברי, Guy Tsabary

עוקץ הנדל"ן בדטרויט: ישראלי ש"מכר" בתים מעוקלים ישיב ללקוח המשרד את כל כספו

יותר ויותר ישראלים מתפתים למסור את מיטב כספם לגורמים שונים, המפזרים לכל עבר הבטחות כי ירכשו עבורם נכסי נדל"ן במחיר מציאה – רגע לפני בוא ההתייקרות שתשנה את כללי המשחק. הם ממהרים לבצע את התשלום, אלא שזמן לא רב לאחר מכן מתחוור להם כי כספים אלה – לעיתים בסכומי עתק – ירדו לטמיון, והחלום להשקיע בנכס נדל"ן מניב מתנפץ לרסיסים.

גיא צברי, עוד גיא צברי, עורך דין גיא צברי, דטרויט, עוקץ, קרן מגשימים, יוסי ג'ייקובס, הונאה
בית נטוש בדטרויט

נורות האזהרה הראשונות החלו בוהקות מיד לאחר התשלום, כשדרישות חוזרות ונשנות של הלקוח להמציא לו קבלה נדחו פעם אחר פעם בתואנות שונות ומשונות. לאחר קבלת הבשורה כי בהתאם להתחייבות, הושלמה רכישתם של שני בתי מגורים ברבעים שאינם מסווגים מוכי פשיעה או הזנחה ועלות ההשבחה של כל אחד מהם לא תעלה על סך 7,000 דולרים, החליט הלקוח לנסוע לדטרויט בעצמו ולבחון במו עיניו את טיב הנכסים ומצב הזכויות שרכש בהם.

הלקוח שם פעמיו לבתים וכשהגיע אליהם – חשכו עיניו: הוא מצא עצמו מיטלטל בין שתי חורבות ממש, מאוכלסות בחלקן במחוסרי דיור ונרקומנים, בסביבה מזוהמת ששלטי רחוב המוצבים בה מתריעים בעוברים והשבים מפני סכנת פשיעה חמורה.

בשיחה עם אותו "עורך דין מומחה לנדל"ן", הטיח בו הלקוח כי מדובר בהפרה יסודית וחמורה של הסכם ההתקשרות ביניהם ודרש את כספו בחזרה; ככל ששב והבהיר כי הוא עומד על השבת כספיו במלואם, כך הלך ופחת בהתאמה מספר הפעמים שבהן נאות ה"מומחה" להשיב לו – עד שחדל כליל מלעשות כן.

הבית מעוקל ולא נמכר

לאחר העברת הטיפול בתיק למשרד, התחוור כי תמונת המצב עגומה אף יותר מכפי שסבר הלקוח: בין היתר, נחשף כי הבעלות בשני הבתים, שנטען כי נרכשו, מעולם לא הועברה לידיו ולא נרשמה על שמו וכי ממילא נכסים אלה כלל לא היו יכולים להימכר – עקב עיקולים שהוטלו עליהם וחובות מס שהצטברו במשך שנים.

אם לא די בכך, התברר כי מי שעומד מאחורי תרגיל העוקץ אינו אלא מתחזה, שאינו עורך דין ומעולם לא הוסמך לשמש ככזה – "מומחה נדל"ן" מטעם עצמו.

במסגרת תביעה בסדר דין מקוצר שהגיש המשרד נגד האחראי על תרגיל העוקץ, נדחתה בקשת האחרון ליתן לו רשות להתגונן ובית משפט השלום בתל אביב חייב אותו לפצות את הלקוח בסך 107,815 ש"ח, לצד תשלום שכר טרחת עורך דין והוצאות בסך 12,094 ש"ח.

Share on linkedin
Share on google
Share on twitter
Share on facebook
Share on whatsapp
עו"ד גיא צבריכל העדכוניםעוקץ הנדל"ן בדטרויט: ישראלי ש"מכר" בתים מעוקלים ישיב ללקוח המשרד את כל כספו

רח' החשמונאים 119, ת.ד. 50368,
תל אביב 6150301

אנחנו כאן. בשבילכם.

Call Now Button