עו"ד גיא צברי, גבייה, הוצאה לפועל, עורך הדין גיא צברי, Guy Tsabary

לבקשת נושי "צייד הפדופילים" הנמלט: צו כינוס נגד אבי דוביצקי בפשיטת הרגל נגדו

בית המשפט המחוזי בתל אביב נתן אור ירוק לנקיטת הליכי פשיטת רגל נגד אבי דוביצקי, החייב הישראלי הנמלט, המתיימר לכנות עצמו "צייד הפדופילים". דוביצקי, המוכר כמי שעוסק ברדיפה פיראטית יזומה של גברים באתרי היכרויות באינטרנט, עזב את ישראל על רקע הליכים פליליים ואזרחיים רבים שגררה פעילותו העבריינית.

דוביצקי צבר חובות של מיליונים רבים לזכות קורבנותיו, שתבעו אותו בגין לשון הרע ופגיעה בפרטיות וזכו בפסקי דין המחייבים אותו בתשלום פיצויים בסכומים ניכרים.

אבי דוביצקי, אבי דובינסקי, צייד הפדופילים, דוביצקי, אבי דוביצקי נמלט, הרצח בברנוער, הרצח בבר נוער, דוביצקי, אבי דוביצקי פושט רגל, פושט הרגל אבי דוביצקי, אבי דוביצקי שינה את השם, אבי דוביצקי ברח מהארץ
בית המשפט המחוזי בתל אביב

באמצעות עו"ד גיא צברי, פנו ארבעה מבין אותם קורבנות לבית המשפט המחוזי בתל אביב בדרישה להכריז על דוביצקי פושט רגל, לאחר שה"צייד" – שבינתיים הפך ניצוד – הבהיר כי אינו מתכוון לקיים את פסקי הדין שניתנו נגדו.

סגן נשיא בית המשפט המחוזי בתל אביב, כב' השופט חגי ברנר, נעתר לבקשה והורה על מתן צו לכינוס נכסיו של דוביצקי: "החוב נגד החייב מקורו בפסקי דין שניתנו נגדו והחייב ביצע לפחות שני מעשי פשיטת רגל בכך שהתעלם מהתראות פשיטת הרגל שניתנו נגדו. בנוסף, החייב הצהיר לא אחת שאין בכוונתו לפרוע את החובות הפסוקים והצהרה זו לכשעצמה מהווה מעשה פשיטת רגל נוסף. בנסיבות אלה, בשלו התנאים למתן צו כינוס נגד החייב".

כב' השופט ברנר הביע מורת רוח מהיחס המזלזל שמגלה דוביצקי כלפי שלטון החוק בישראל ומערכת המשפט שלה.

"החייב לא התייצב לדיון, למרות שהוא יודע על הדיון ועל הבקשות התלויות ועומדות נגדו, כעולה מסרטון שהוא עצמו העלה בעמוד הפייסבוק שלו", פסק כב' השופט ברנר – בהתייחסו ל"מופע האימים" שערך דוביצקי בשידור חי לקהל עוקביו ברשת החברתית, בימים שקדמו לדיון.

בסרטון, שדוביצקי מיהר להסיר מפייסבוק זמן קצר לאחר סיום השידור החי, הטיח ה"צייד" הניצוד ביקורת בוטה במדינת ישראל ובמערכת המשפט שלה והדגיש כי לא ישוב לארץ: "תעשו מה אתם רוצים בישראל. אם הבתי משפט היו כאלה מבריקים וכאלה טובים במדינת ישראל, כמו בארצות הברית, איך שמתייחסים לתופעה, אז לא הייתם מגיעים למצב הזה… זה שאתם מנצלים את כל מערכת המשפט המטומטמת שלכם… בגלל זה מערכת המשפט נראית כמו שהיא נראית היום. עמוסה בחרא… אני לא מתכוון לבוא לישראל. אני לא מתכוון לבוא לבקר בישראל. אני לא צריך לשבת בפקקים שמה. אני לא צריך לסבול את השירות הקקי".

דוביצקי הצהיר במפורש כי הוא מודע להליכי פשיטת הרגל שננקטים נגדו וכי גם עתה אין בכוונתו לכבד את החוק. הוא טען כי מסיבה זו, אין הוא מתנגד לבקשה שהגישו נושיו למתן צו כינוס: "בעשירי לספטמבר, שזה יוצא עוד כמה ימים… הזמינו אותי לבית המשפט כי רוצים להכריז על אנוכי כפושט רגל… אם אתם חושבים שבגלל שתכריזו עליי כפושט רגל אז זה יטהר אתכם אז אתם פשוט חיים בסרט. אתם יכולים להכריז עליי כפושט רגל, לבוא להגיד לשופט ברנר – אבי דוביצקי מסכים, הנה תקשיבו. אבי דוביצקי מכריז בזאת שאין לו התנגדות שיוכרז פושט רגל".

עו"ד גיא צברי, שמייצג את הנושים והגיש בשמם את בקשת פשיטת הרגל: "דוביצקי אמר שהוא מתכוון להמשיך לקיים פעילות בישראל וכי הוא לא רואה עצמו כפוף למערכת החוקים שלה. לא ייתכן מצב כזה, שבו תתקיים פעילות כה מזיקה, מבלי שמי שמבצע אותה יישא בהשלכות שלה".

Share on linkedin
Share on google
Share on twitter
Share on facebook
Share on whatsapp
עו"ד גיא צבריכל העדכוניםלבקשת נושי "צייד הפדופילים" הנמלט: צו כינוס נגד אבי דוביצקי בפשיטת הרגל נגדו

רח' החשמונאים 119, ת.ד. 50368,
תל אביב 6150301

אנחנו כאן. בשבילכם.

Call Now Button