עו"ד גיא צברי, גבייה, הוצאה לפועל, עורך הדין גיא צברי, Guy Tsabary

עוקץ המיזם הקולינארי: בית המשפט הורה לשף להשיב למשקיע שהונה את כספו

בית משפט השלום בחדרה חייב שף מאזור השרון להשיב ללקוח המשרד 80,000 ש"ח, אחרי שהתברר כי הכספים – שהיו אמורים לשמש לטובת מיזם טיולים וקולינאריה חובק עולם – נוצלו, בפועל, לכיסוי חובות עבר אישיים של השף ובין היתר, הועברו לקרובי משפחתו השוהים בחו"ל.

גיא צברי, עוד גיא צברי, עוקץ, גבייה, עורך דין גבייה, עורך דין הוצאה לפועל, Guy Tsabaryהתובע השקיע סך 100,000 ש"ח שהועברו ישירות לחשבונו האישי של השף. זמן קצר לאחר ההפקדה, העביר האחרון את רוב כספי ההשקעה לבני משפחתו בחו"ל ובמשך חודשים ארוכים לאחר מכן, התחמק ממתן תשובות באשר לעתיד המיזם ולשימוש שנעשה בסכומים שהופקדו בידיו.

השף, מצדו, טען כי צד שלישי שעבד עמו שלח יד במקצת הכספים, בעוד שהיתר הושקעו כולם בקידום המיזם: לטענתו, הוצאות אלה כללו הקמת אתר אינטרנט בעלות של רבבות שקלים – אף שזה לא היה פעיל או קיים גם במועד מתן פסק הדין.

כמו כן, במסגרת ההוצאות שייחס למיזם, מנה הנתבע גם רכישת מזרן זוגי, רכישת מחשב נייד, דמי שכירות לעסק שהפעיל ללא קשר למיזם, בצירוף ארנונה, מים וחשמל, רכישת נגרר וכן יותר מ-20,000 ש"ח שהעביר לאחותו בחו"ל שכלל לא הייתה שותפה לפרויקט – בהסבר, כי נשלחה מטעמו ל"ניהול פגישות, טיסות ונסיעות לבתי מלון".

כב' השופט יניב הלר פסק כי על השף להשיב לתובע 75,000 ש"ח בפריסה נדיבה של 3,000 ש"ח – "החל מיום 14.1.2018 ומדי 14 בכל חודש עוקב". אלא שהנתבע לא השכיל לפעול כפי שהורה לו בית המשפט, שקבע בפסק הדין כי "היה ולא ישולם מי מהתשלומים באיחור של למעלה מ-10 ימים, תעמוד יתרת הסכום בניכוי התשלומים ששולמו לפירעון מידי כשלסכום זה יוסף סך נוסף ומוסכם של 5,000 ש"ח".

בעקבות הימנעותו מקיום פסק הדין, הוגש האחרון ביום 28/01/2018 לביצוע בלשכת ההוצאה לפועל – שם מתנהלים נגד השף הליכים לגביית החוב, שנכון למועד כתיבת שורות אלה – עומד על סך 90,700 ש"ח.

Share on linkedin
Share on google
Share on twitter
Share on facebook
Share on whatsapp

רח' החשמונאים 119, ת.ד. 50368,
תל אביב 6150301

אנחנו כאן. בשבילכם.

אנחנו כאן. בשבילך.
Call Now Button